Sigorta şirketlerinin çağrı merkezlerinde yürüttükleri işlemleri, hasar yönetim sistemine entegre bir şekilde yürütülmesini sağlamak için geliştirilmiş olan modülüdür. Müşteri memnuniyetini maksimize edebilmek ise; hasar anında verilecek hizmetler ile mümkündür. Müşteriye hasar dosyası ile ilgili maksimum bilgiyi net bir şekilde, hızlı ve doğru zamanda iletebilmek gerekir. Sert rekabet koşullarının yaşandığı bir sektörde en etkin pazarlama, maksimum müşteri memnuniyetini sağlayacak hizmetleri sunmakla mümkün olmaktadır.

Şikayet Yönetimi...

Müşteri şikayetleri Sigorta şirketine farklı kanallardan iletilebilmektedir. Bunlar Çağrı merkezi ya da direkt şirket aranarak yapılan şikayetlerdir. Burada amaç, şikayeti merkezi bir sistem aracılığıyla doğrudan ve en kısa sürede ilgilisine ulaştırarak çözülmesi ve müşterinin bilgilendirilmesidir.

Fonksiyonlar : Özellikler :
Güvenilir, kapsamlı hasar bilgisi. Talep edilen, gerçek zamanlı hasar statüsü bilgilerine erişim sağlayın.
Gelişmiş müşteri hizmeti. Bir tıkla müşterilerin sorularının yanıtlanmasını sağlayın
Yüksek verimlilik ve düşük maliyet. Departman içi yazışmalarınızın belirli bir akış çerçevesinde gerçekleşmesini ve müşterilerden gelecek telefonlar azalmasını sağlayın.
Opsiyonel olarak sistemde otomatik eksper artaması yapın. Belirleyeceğiniz kriterler doğrultusunda sistem, hasar ihbarını değerlendirerek eksper ataması yapar. Otomatik olarak eksperi mail, sms yoluyla uyarır ve ihbarı eksperin sistemine iletir.
Web sayfanızdan güncel dosya bilgisini müşterinize iletin. Sigorta şirketlerinin web sayfasına uyarlanacak olan dosya sorgulama modülüyle, müşterinin poliçe no, sigortalı adı, plaka ve bunun gibi bilgilerinden herhangi birini girerek güncel dosya bilgisine ulaşması sağlayın.